Kakšna je razlika med umetniki in fašisti
Tekom šolanja sem se spraševal, zakaj umetnost obravnavamo po obdobjih, šolah in umetniških tokovih. Zdelo se mi je naravno, da so morali v vseh obdobjih obstajati umetniki, ki so ustvarjali v nasprotju z zapovedmi tistega časa in kraja, ker so jim šle na živce, ali po svoje, neodvisno od teh zapove
Gregor Hrovatin|18. maj 2025