Se počutite ujetega v monotonijo monoteizma? Ste ujetnik sistemsko kolektivne zavesti? Ali mislite s »svojo glavo«? Ste odvisni? Menite, da obstaja razlika med »sistemsko zavestjo« in »osebno zavestjo«? Katero zares uporabljate? Resnično, zazrite se v ogledalo in se iskreno vprašajte! Moč iluzije? Moč odvisnosti? Religija? Bog?
DANES =
Religija = inštitucija = politika = kapital!
Znanost = religija = inštitucija = politika= kapital!
Kapitalizem = religija = inštitucija = politika= kapital!
Socializem = religija = inštitucija = politika= kapital!
Kapital = »Bog«!
»Bog« = Kapital = Materializem = Monopol = 1 POL = Monoteizem
Je smrt kapitala posledično smrt aktualne religije, aktualne znanosti, aktualne politike?
Ali mora trenutni sistem, ki je razvil »lastno zavest«, za svoj obstoj »ubiti Smrt«, da prepreči »Rojstvo«?
Preidemo tu k bistvu delovanja aktualnega »boga« in aktualnega sistema?
Je zavest, ki jo nudi sistem preprosto odvisnost,iluzija?
Bo znanost omogočila »večnost« ter posledično večno kontinuiteto materializma oziroma monoteizma?
Ali ni umor »Smrti« smrt človeštva, smrt humanizma?
Si res želimo postati binarno-monoteistično-deterministično bitje, obsojeno na večno matrico?
Se moramo vedno znova žrtvovati s »skupinskim samomorom«, zato, da zadovoljimo in zagotovimo obstoj »Boga-Kapitala«?
Zakaj ga raje ne »ubijemo«, ga razvrednotimo, mu vzamemo moč? Se znova rodimo?
Rešitev?
... je že dolgo znana: preprosto spremenimo finančni tok! Ubijmo »boga«! Izničimo »božansko moč« denarja, ga posredno razvrednotimo in se znebimo odvisnosti, ki nas omejuje! Ravno ta odvisnost, nas naredi vodljive, posledično ujete in nezmožne uresničevanja lastne zavesti, želja, ciljev. Zavedati se moramo, da je denar že desetletja »ILUZIJA«, zato naj UTD, ki ga ves čas dobivajo banke, dobi neposredno posameznik! Osnovnemu členu, bi tako zagotovili neodvisnost, ki je prvi pogoj za svobodo. Morda se nam uspe izviti iz primeža »kolektivno sistemske zavesti«, odvisnosti, ki jo je razvil Kapital (»Bog«), v nam neko novo, neznano dimenzijo. Morda si izmislimo nove besede za nove pojme, odnose, razmerja, nova verovanja? Morda bi s tem dosegli, da bi nova kreacija dobila »človeško zavest«?
Bodimo le ujetniki lastne domišljije! ... bodimo umetniki! ... bodimo ustvarjalci!
Sorodni članki
Preberite tudi

Kaj bi bilo smiselno vprašati Matejo Ribič kot kandidatko za ministrico?
Elena Pečarič|31. maj 2026
SVOBODA IN ENAKOPRAVNOST
Elena Pečarič|25. maj 2026
Roman Safet iz Šiške - Domen Mezeg
Roman Safet iz Šiške: Ena ciganska štorija je provokativen, satirično obarvan odgovor na nasilne dogodke, ki so v zadnjih letih pretresali Slovenijo. Avtor Domen Mezeg, sicer znan po fantazijski sagi Ilonika, se tokrat loteva realnosti, ki jo nadgradi z izrazito fantazijskimi elementi. V ospredju je
Za-misli.si|26. februar 2026