
Kam gre ta svet,
mladina je brez vsake manire,
kultura na psu,
država le obljublja,
cene skačejo v nebo,
plače ne vredne standarda.
Kam je padel ta naš svet,
v njem vedno težje je živet,
še papir je drag za za v sekret,
poetov dolg pa raste vsepovprek.
Kaj bo iz tega sveta,
do kod bo še šla politika,
do kdaj ljudje bomo zdržali,
kje je meja razuma,
kje bo večina klonila brez poguma?
Kaj mi v tem svetu še sledi,
bom mar izginil brez vesti,
bom kar mirno to vse prenašal,
bom z bitko res še kar odlašal?
Ne, za ta svet mi vseeno ni,
v njem lepo se včasih živi,
le parazitov in prisklednikov je preveč,
normalno mislečih primanjkuje,
in s tem oni gor operirajo,
na naših žuljih prosperirajo,
do kdaj bo še tako,
sprašujem jaz se to poet,
zakaj težko v svetu tem je živet?
Eli

Galerija

Sorodni članki
Preberite tudi

Kaj bi bilo smiselno vprašati Matejo Ribič kot kandidatko za ministrico?
Elena Pečarič|31. maj 2026
SVOBODA IN ENAKOPRAVNOST
Elena Pečarič|25. maj 2026
Roman Safet iz Šiške - Domen Mezeg
Roman Safet iz Šiške: Ena ciganska štorija je provokativen, satirično obarvan odgovor na nasilne dogodke, ki so v zadnjih letih pretresali Slovenijo. Avtor Domen Mezeg, sicer znan po fantazijski sagi Ilonika, se tokrat loteva realnosti, ki jo nadgradi z izrazito fantazijskimi elementi. V ospredju je
Za-misli.si|26. februar 2026