Anamneza jeze fašistov
Jezni so, ko se zbudijo, ko gredo spat, ko so med prijatelji, ko jim v žepe teče denar, ko ljudi nadlegujejo, ponižujejo, ustrahujejo in dosežejo svoje, ko nekomu uničijo življenje … Nič jih ne poteši. Nič jih ne umiri. Nič ne ustavi njihovega besa. Zakaj so jezni? Kaj se je tem ljudem, tem množicam ljudi, zgodilo tako hudega, da so tako neutolažljivo jezni?
Gregor Hrovatin|13. junij 2026